17. kapitola: Krby jsou zlo

18. února 2011 v 22:50 | Archea Majuar |  Nitky Osudu
"Za poslední tři dny jsme se vídali hodně často a nechoval se tak strašně, jako když jsem studoval. Myslel jsem si, že když jsem mu zachránil život, bude mě za to nenávidět, stejně jako mého otce. Ale možná ho ta válka změnila. A navíc opět musíme spolupracovat. Máme jeden stejný cíl, najít toho, který chtěl Draca dopravdy otrávit." nakonec to vymyslel Harry. Sice pochyboval, že mu to Remus zbaští, ale vlkodlak nebyl žádný zvědavec, abyz něj tahal informace. Snad se s takovým vysvětlením spokojí.
"Rozumím." reagoval Remus tónem, který jasně říkal: Když myslíš, že je to tak lepší, neříkej mi to. Ale já jsem tvůj přítel, mně věřit můžeš.
Harry jasně rozumněl tónu Remusova hlasu. Podíval se mu do očí. *Já ti věřím, ale jsou věci, které bych si raději nechal pro sebe.* myslel si. Pak se na něj rozpačitě usmál a rychle změnil téma.
"Nevíš náhodou, co se stalo s madam Hoochovou? Příští rok má v Bradavicích učit nový profesor, tak mě to trochu zmátlo."
"Když jsem byl minulý týden u Minervy na čaj, zmínila se mi o jakémsi výměnném programu. Z americké školy k nám pošlou učitele na dva až tři roky, a my jim na oplátku pošleme taky jednoho. Jak víš, naše famfrpálové týmy nejsou nijak valné, tak byli na výměnu vybráni učitele létání. Ten, který příjde k nám bude současně ředitelem Havráspárské koleje." zodpověděl otázku Remus. "Jak jsi se o něm vlatsně dozvěděl?"
"Byl si u nás něco objednat. Byl jsem zvědavý, vypadal dost neobyčejně, tak jsem se ho zeptal na zaměstnání." opáčil Harry. "Asi bychom měli otevřít."
Přešel ke dvěřím a švihl hůlkou:
"Signum Lumina!"
Nad dvěřmi obchodu se rozsvítil nápis Otevřeno. *Škoda, že to ještě nemůžu použít v Prasinkách. Prej nejdřív musí přijít povolení.* pomyslel si mrzutě. Už ho nudilo stále otáčet cedulky Zavřeno aOtevřeno.
"Takže, Remusi. Ty se postavíš za pult a bude přijímat objednávky." podával Harry Remusovi svůj blok. "Polední pauza je od dvanácti do třinácti hodin. V tu dobu tě tady nebudu potřebovat. Končíme v půl šesté. Blok mi nechej pod pultem a pak můžeš jít. Otázky?"
"Jedna. Co budeš dělat ty?" ptal se zvědavě Remus.
"Dopoledne tě budu hlídat, jak pracuješ. Možná ti i pomůžu." zazubil se Harry. "O pauze navštívím Draca. Odpoledne hodlám věnovat odpočinku. Jsem trošku přepadlý. Večer zaskočím za Snapem, kvůli objednávkám." odpověděl Harry. Část, že půjdou i do gay baru raději vynechal.
Remus jenom pokýval hlavou.
Dopoledne pěkně plynulo. Remus přijímal objednávky, Harry mu sem tam s něčím pomohl. Odbila dvanáctá.
"Signum Declinavi!"
Nápis zhasnul a Harry se podíval na blok. Přijali asi 7 objednávek. *To si Snape napoprvé mákne.* pomyslel si.
"Tak já jdu." oznámil Remusovi a chystal se k přemístění.
"Můžu jít s tebou? Stejně nemám co napráci." zeptal se Remus.
Harry pokrčil rameny.
"Klidně. Budu rád." souhlasně se usmál a chystal se přemístit. Remus jej ještě stihl zarazit.
"Jako učitel, sice bývalý, mám právo se letaxovat přímo na ošetřovnu. Hrad pozná mou magii." oznámil Remus.
"Aha." poznamenal inteligentně Chlapec-který-nemůže-všechno-vědět. Přešel tedy do krbu. Remus jej uchopil za paži, nabral letax a řekl:
"Ošetřovna, Bradavice."
Za pár sekund stáli na místě. No, stáli. Remus svým normálním krokem vyšel z krbu, Harry z něj vyletěl přímo na hubu.
"Sakra!" neodpustil si. "Proč mě ty krby tak nesnášejí?"
"Velmi nerad přiznávám, že to není vaše vina, pane Pottere." ozvalo se nad ním ledově. Vzhlédl. Nad ním se tyčil pan profesro Snape, v celé své škodolibosti. "Všechny krby mají problém přepravovat lidi, mluvící hadím jazykem."
"Proč?" uvideně se zeptal Harry a pohlédl na Remuse. Ten se tvářil stejně udiveně, jako on.
"Tak slečna Grangerová je skutečně jediný zástupce Nebelvíru, který kdy otevřel knihu Dějiny čaj a kouzel?" pozvedl Snape obočí. Když oba Nebelvíří sotjící před ním pokrčili rameny, dovolil si protočit oči a začal vystvětlovat:
"Salazar Zmijozel byl prvním člověkem na světě, který hovořil hadí řečí. Když z Bradavic odešel, byl si Godric Nebelvír vědom, že se pokusí Bradavice dobít silou. Učinil tedy veškerá opatření, aby se co nejdříve dozvěděli, kdyby do Bradavic přišel znovu. Nemohli hrad proti němu opatřit žádným kouzlem, Salazar byl příliš mocný, než aby jej zastavila obranná kouzla. Godric se zaměřil spíše na alarmující kouzla, jedním z nich opatřil krby. A aby to nebylo moc podeřelé, uvrhl na krby kouzlo, které spolehlivě v člověku odhalilo hadí jazyk. V takové případě krb člověka sice dopravil na požadované místo, ale vyhodil jej. Nenechal ho klidně vystoupit. Brumbál toto kouzlo dokázal zmírnit, jinak by to s vámi mrštilo až na druhý konec místnosti. Proč asi Pán Zla nikdy necestoval krby, ale vždy se přemisťoval?"
Harry vstřebával, co mu právě bylo řečeno. Ale spíše jak. Během svého proslovu Snapeův hlas postrádil běžný nádech sarkasmu a jízlivosti. Tak jako včera večer. *Co se to s ním děje?* ptal se sám sebe.
"Proč zrovna ty Harry, tolik jsi toho protrpěl, a ještě tě nenávidí krby. Proklatý hadí jazyk." mumlal si pod vousy Remus.
"Nezdá se mi, že by si pan Potter na svou zvláštnost stěžoval." pomalu vyslovil Snape. "Má své výhody a může dobře posloužit." dodal s pronikavým pohledem na Harryho.
pozn. autorky: Ten Snape je ale všeználek, že? A taky nějaký ochotný...Každopádně děkuji za komentáře a omlouvám se za ty překlepy. Chápu Vás, že tam vadí, taky nesnáším autory, kteří mají v povídce několik gramatických chyb, ale co naděláme. Snad se kapitola líbila :)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katie11 Katie11 | 19. února 2011 v 10:40 | Reagovat

super kapitola moc se mi líbí.Týjo chtěla bych vidět Voldyho jak se proletí místností plnou smrtijedů když ho vyhodí krb:) Jinak skvělý nápad ta kapitola je přímo bomba :-)

2 VelííQ VelííQ | Web | 19. února 2011 v 14:05 | Reagovat

Mě to ale vůbec nevadí, já ti jen chtěla říct, aby to nevadilo tobě, že tam máš pár chybek. Nebo... prostě neber si to špatně. :D

Jinák, kapitola zajímavá, dozvěděla jsem docela dost informací. Těším se na pokračování. :)

PS: Vážně mě to nevadí, ale "Už ho nudilo stále otášet cedulky Zavřeno aOtevřeno." :-D

3 bacil bacil | 19. února 2011 v 17:57 | Reagovat

Tak to vysvětlení ohledně Harryho cestování krbem mně pobavilo. Tohle by mně opravdu nenapadlo. Krásná kapitola a moc se těším na pokračování :-D  :-P

4 Salazaret Salazaret | E-mail | Web | 20. února 2011 v 16:30 | Reagovat

Jo jo, já to říkám pořádm že krby taky nemám ráda... Perfektní vysvětlení proč to tak je u Harryho. perfektní kapitolka... :-)

Salazaret

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama