7. kapitola: Podivní zákazníci

28. ledna 2011 v 18:04 | Archea Majuar |  Nitky Osudu
pozn. autorky: Vyjmečně mé poznámky na začátku. Chtěla bych upozornit, že já píši pouze SLASH, tak mnoho heterosexuálních postav zde nečekejte. Hezké čtení :)
Došel ke krámku, odemknul a otočil ceduli ZAVŘENO. Přešel k pultu, vytáhnul si zapisník a svůj nový bleskobrk. Zdráhal si jej koupit, ale když už po týdnu, co měli otevřeno, necítil ruku, rozhodl se. A zatím nelitoval. Červený předmět se zlatými třpytkami jej poslouchal naslovo. Možná občas udělal nějakou tu malou gramatickou chybu, ale kdo jí někdy neudělá.
Do dvěří vešel první zákazník.
"Ahoj, Rone!" usmál se překvapeně Harry. "Co bys rád?"
"Ahoj, Harry. Příští týden budou mít dvojčata narozeniny a mě napadlo, že jim už nebudu dávat žádné zábavné předměty, když na ně mají obchod, ale že bych jim koupil něco užitečného.
Nenapadlo by tě něco?" zeptal se Ron.
"Pokud by to mohlo být z mého obchodu, tak co třeba olejíček do koupele? Mám tady jeden, který je velmi oblíbený:
Název: Libenter Audire
Běžný název: Olejíček do koupele s vůní jinanu dvoulaločného
Návod: 5 kapek do koupele. 3 minuty počkat.
Účinky: Od započetí koupele po 48 hodin budete říkat jen to, co
od Vás jiní lidé chtějí slyšet. Vhodné pro věčné vtipálky, kteří
nic neberou vážně. Hodí se do společnosti, ve které
chcete zapůsobit dojmem "slušného a vnímavého člověka".
UPOZORNĚNÍ: Není vhodný pro lidi trpící sebelítostí
a pro tzv. "řiťolezce"
Myslím, že by dvojčatům mohl být k užitku. Né všechny společenské vrstvy lidí musejí mít jejich humor v lásce." navrhnul Harry.
"To není špatný nápad." zamyslel se Ron. "ještě se zeptám Hermiony, jestli by se jim vůbec takový dárek líbil, ale díky za nápad." dodal pod pantoflem ušlápnutý Ron.
"Jak jinak máš?" zajímal se černovlasý mladík.
"Jde to. U Nejlepšího brankáře mám otevřeno až od odpoledne, takže si nestěžuju. Normálně spím až do oběda. Přijď se někdy podívat na zboží. Možná ti i půjčím nejnovější model...momentálně jím je Cobra Comeus. Podle mě ale byla nejlepší Cobra 11. Na tu nikdo nemá. Měla skvělé ovládání a už na pohled byla sympatická, akorát...No byla trošku menší a vzrostlý brankář, jako jsem já, by se na ní neudržel déle než 3 hodiny. Ale pro chytače to byl fakt objev." rozpovídal se zrzek.
"Já vím, pořád ji mám doma schovanou. Sice se k létání moc nedostanu, ale jsem rád, že ji mám. Vedel Kulového Blesku se mi krásně vyjímá. Jak se daří Hermioně?" změnil téma Harry.
"Určitě dobře. V práci je spokojená, akorát prý Snape má nějaké kecy, že si neumí udržet kázeň, ale znáš ho. Furt do něčeho rýpe." vyjmečně akceptoval změnu tématu Ron.
*Jo, to jsem poznal dnes ráno.* pomyslel si Harry.
"Hele kámo, nemohl bych tu zůstat do oběda? Máma mi přinese pečené buchty, tak ať si nějak ukrátím to čekání. Třeba ti i pomůžu." nabídl se příslušník rodiny Weasleyů.
"Klidně. Tak do hodiny by měl nastat hlavní nával zákazníků. Ten končí tak okolo toho poledne, pak už je to pohoda." obeznámil Rona s režimem obchodu.
"Fajn. Potřebuješ teď s něčím pomoct?" opět se nabídl Ron.
"Teď? No možná bys mohl roztřídit lektvary. Támhle v té krabici," ukázal Harry na krabici velikosti šuplíku, "jsou lektvary, který jsem měl u sebe, když jsme pátrali po viteálech a moc se mi je už třídit nechce. Ale když tak toužíš po práci..." pokračoval zelenooký mladík.
"Tak jo." odpověděl už né příliš nadšeně Ron. Ale poslušně zamíři lke krabici a snažil se luštit nápisy na lahvičkách.
Po chvíli dorazil zákazník.
Plášť až na zem, jistý krok, výška přes 195 cm. Tmavé, středně střižené vlasy a modré oči.
Harry vykulil oči na příchozího. *Tak krásného muže jsem snad nikdy neviděl." došlo mu.
Muž došel k pultu a promluvil:
"Dobré ráno. Měl bych jednu speciální objednávku."
"C-co byste si přál, pane ...?" s těží vyslovil mladík.
"Satyr Tenebry. Slyšel jsem, že vyrábíte pěny do koupele, mýdla atd. Mohl by požádat i o něco, co jste ještě nikdy nevyráběli?" optal se muž s jemným úsměvem.
"Zkusit to můžete. Ovšem nic nezaručuji. Můj spolupracovník, který výrobky vyvíjí, je specifický člověk, nikdy nevíte, co se od něj dá čekat, ale opakuji... Zkusit to můžete." odvětil stále trochu mimo realitu pobývající Harry.
"Dobrá. Tady máte lístek s požadavky," podával pan Tenebry Harrymu papírek, "ale radím vám, přečte si jej až doma. V klidu. Asi budete překvapen." mrknul ještě na něj.
Harry pokýval hlavou a lístek vložil mezi stránky zápisníku. *By mě zajímalo, co to může být tak zvláštního, že to mám číst až doma.* zapřemýšlel hoch.
"Je tam napsáno i kolik jsem ochoten zaplatit. Až se rozhodnete, prosím, pošlete mi sovu se vzkazem. Nashledanou." rozloučil se Tenebry a jal se opustit obchod.
"Promiňte, pane!" zastavil jej ještě Harry, "já jen..., že jsem vás tady nikdy neviděl. Mohl bych se zeptat na vaše povolání?" otázal se slušně.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 VelííQ VelííQ | Web | 29. ledna 2011 v 13:20 | Reagovat

Ehm... :D Co znamená to Slash? :D

Ten chlapík se mi nezdá... :D Těším se na další díl :)

2 Sharlaid Sharlaid | 26. července 2011 v 17:58 | Reagovat

Cobru 11 jsi popsala fantasticky :-D :D

3 Karin Karin | 9. května 2017 v 16:49 | Reagovat

To jsem zvědavá co to bude za zakázku. ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama